teams

   
   
   

Uczniowie Metalki na targach elektrycznych

W ramach zajęć na CKZ, dnia 12 września, uczniowie klasy 3BTE oraz 2TE odbyli wycieczkę do Bielska Białej na międzynarodowe targi elektryczne Energotab.

Podczas zwiedzania stanowisk wystawców, którzy byli tam obecni z całego świata, mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi. Poprzez bezpośredni kontakt z producentami i dystrybutorami mogli poszerzyć swoje zainteresowania oraz wiedzę. Zadawali pytania dotyczące prawidłowego działania danego systemu czy aparatury. Uczniowie otrzymali symboliczne gadżety w postaci pendriva oraz innych elektrycznych drobiazgów.

<galeria zdjęć>

Rajd rowerowy

 

W poniedziałek 2.10.2023 r., wolontariusze naszej szkoły wraz z fundacją im. A. Worwy w Nowym Targu wyruszyli z kościoła św. Katarzyny na rajd rowerowy po  nowotarskich, przepięknych ścieżkach rowerowych. Pogoda dopisała, humory także. Rajd zakończył się ogniskiem oraz imprezą integracyjną w Borze Kombinackim.

 <galeria zdjęć>

Tak się bawi Metalka!

 

2 października, w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych, na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Konkurs Karaoke.

Osiem klas pierwszych technikum wykonało piosenki w językach: angielskim, niemieckim, słowackim, czeskim, włoskim, hiszpańskim oraz francuskim.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała klasa 1TAK, drugie miejsce i 400 zł - 1ATE, trzecie miejsce i 300 zł - 1ATB.

Dziękujemy wszystkim za udział, przygotowanie wydarzenia i świetną zabawę oraz gratulujemy zwycięzcom!

<galeria zdjęć>

„Tymczasem, przenoś moją duszę utęsknioną

Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,

Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych”

 

Uczniowie Metalki, zachęceni poprzednimi edycjami projektu #PoznajPolskę, postanowili iść za ciosem i tym razem poszukać i poznać polskie ślady na Litwie. Przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, 49 uczniów technikum razem z opiekunami w ramach przedsięwzięcia #PoznajPolskieŚladywEuropie udało się w dniach 25-29 września do kraju Mendoga.

Przemierzyli całą Polskę, częściowo również szlakiem wodnym, gdyż jednym etapów pierwszego dnia był rejs Kanałem Augustowskim, jeziorami Białym Augustowskim i Necko oraz Klonownicą do Sanktuarium w Studzienicznej. Ukoronowaniem dnia były wspólne śpiewy i zabawy przy ognisku.

Drugi dzień to odkrywanie Kowna – miasta, w którym rzeka Wilia wpada w objęcia swojego ukochanego Niemna (którego uroki ostatnio przypomnieliśmy sobie dzięki Narodowemu Czytaniu). Kowno to nie tylko historia dawna, to również ciekawa, XX-wieczna architektura modernizmu, dzięki której miasto trafiło w tym roku na listę UNESCO.

Kolejny etap to Wilno, gdzie wydaje się, że każdy kamień ma w sobie polski ślad: to wizyta przy grobie Matki i Serca Piłsudskiego, pokłon i chwila cichej modlitwy u tej, co w Ostrej świeci Bramie, spacer wileńską Starówką, odwiedziny u Mickiewicza czy poznanie Alma Mater Czesława Miłosza.

Ostatnim akcentem wycieczki była niewielka miejscowość – Troki. Tu uczniowie nie tylko zobaczyli zamek, z którego wojska księcia Witolda wyruszyły na Grunwald, ale poznali historię Karaimów i skosztowali lokalnego przysmaku – kibinów.

Te i jeszcze wiele innych wspomnień zostało po wyjeździe. Ich jednak ta krótka relacja pomieścić nie może.

Wilno Ostra Brama  Wilno Klasztor Bazylianow   Troki Zespol zabytkowy

Maturzyści!

 

Przypominamy o konieczności złożenia deklaracji maturalnej.

Termin upływa 2.10.2023 r. (poniedziałek)!

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

2.10.2023 r. (poniedziałek), godz. 11.50-13.25, sala gimnastyczna

 

Klasa

lekcja 6 (11.50-12.35)

lekcja 7 (12.40 – 13.25)

1 atb

J. Horoszko

Ad. Nowak

1 ate

-

M. Dzwolak

1 atps

Nauczyciele CKZ

Nauczyciele CKZ

1 btb

A. Pióro

A. Pióro

1 bte/tg

A. Skuta

A. Skuta, P. Szymusiak

1 btps

J. Wesołowska (całość)

A. Szymusiak

1 ta/tt

Ad. Nowak

A. Siuta

1 tak

R. Misiur

J. Wesołowska (całość)

1 tuiseo/tm

J.Pac-Kabała (całość)

J.Pac-Kabała (całość)

   
© ZSTiP, ul. Wojska Polskiego 9, 34-400 Nowy Targ, tel.(18) 266 31 04, fax (18) 266 56 31, e-mail: zst@nowotarski.pl