Do matury zostało jedyne:)

   
   


Drugi dzień turnieju zaczął się od pewnego zwycięstwa 7-1 nad Zieloną Górą, które dało Metalce awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Zaczęło się jednak od gola dla rywali, ale potem strzelali już tylko nasi chłopcy: Jakub Żurawski 1B 2 gole, Robert Dzioboń 4 TPS 2 gole, Jan Jaskierski 1 ATB, Filip Dominik 2A i Daniel Widurski 4 ATB po jednej bramce.
W półfinale powtórka sprzed roku: rywalem naszej drużyny była mocna drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego (w zeszłym roku uplasowali się na trzecim stopniu podium). Mecz stał na wysokim poziomie. Obie drużyny grały bardzo uważnie i odpowiedzialnie w obronie ze względu na wysoką stawkę tego spotkania. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Metalka objęła prowadzenie po strzale Jakuba Żurawskiego z 1B. Gol zmienił taktykę przeciwników, którzy musieli się odkryć i zagrać bardziej ofensywnie, co wykorzystali nasi chłopcy i po pięknej akcji i idealnym podaniu od Jaśka Jaskierskiego z 1 ATB bramkę strzałem bez przyjęcia zdobył – kolejny raz - Daniel Widurski z 4 ATB. W końcówce jeszcze jednego gola dołożył Jan Jaskierski z 1 ATB i po zwycięstwie 3-0 awans do finału stał się faktem.
Skład finału po drugim meczu półfinałowym uzupełniła bardzo mocna, dobrze nam znana i według zdania wielu osób najlepsza obecnie drużyna wśród szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, obecny Mistrz Polski - II LO Sanok.
Drużyna z Sanoka przeszła turniej jak burza gromiąc wszystkich przeciwników większą ilością bramek. Nasi chłopcy nie przestraszyli się wysokich wyników naszych rywali, weszli w mecz bardzo skoncentrowani i na początku spotkania mieli przewagę. W pewnym momencie gry blisko było uzyskania prowadzenia, ale piłeczka po strzale otarła się o słupek - brakło szczęścia. Dosłownie w następnej akcji tego szczęścia nie brakło naszym rywalom i po trochę przypadkowej sytuacji objęli prowadzenie. Ten gol nie podłamał chłopców z Metalki, a wręcz zmobilizował do odrabiania straty niestety, grając bardziej ofensywnie spotkali się z kontrą, którą ładnym strzałem w długi róg wykończył jeden z rywali. Chłopcy nadal atakowali uzyskując przewagę, w samej końcówce pierwszej połowy znów brakło szczęścia - piłeczka po strzale jednego z naszych otarła się o słupek. Tablica wyników po pierwszej połowie wyświetlała 2-0 dla Sanoka.
Mogło się wtedy wydawać, że Sanok wzorem poprzednich spotkań się rozpędzi i wygra wysoko, ale nic z tych rzeczy. Nasi chłopcy przeszli do ataku na całej powierzchni boiska, co zabrało większość argumentów rywalom, którzy zaczęli się gubić i popełniać błędy. Jedną z takich sytuacji wykorzystał Robert Dzioboń z 4 TPS strzelając bramkę kontaktową. To bardzo zmotywowało naszą ekipę, która poczuła, że wszystko jeszcze jest możliwe, atakowali, podczas gdy rywale się cofnęli i często ratowali się wybiciami piłki.
Gdy do końca finału zostały dwie minuty, podczas wyprowadzania piłeczki jednemu z naszych zawodników przytrafił się tragiczny w skutkach błąd, który skrzętnie wykorzystali rywale. Frustracja po tym błędzie spowodowała karę dla naszego zawodnika i do końca meczu trzeba było grać w liczebnym osłabieniu. Chłopcy nadal się nie poddawali próbując jeszcze rozpaczliwych ataków, ale - przy tak mocnym  rywalu i osłabieniu liczebnym naszej drużyny - było to niemożliwe. W samej końcówce Sanok zdobył jeszcze jedną bramkę ustalając wynik spotkania na 4-1, co oznaczało obronę tytułu Mistrzowskiego sprzed roku.
Tym samym nasza drużyna również powtórzyła wielki sukces sprzed roku zostając Vice-Mistrzem Polski w Unihokeju szkół ponadgimnazjalnych.
Dodatkowo kapitan drużyny z Metalki - Daniel Widurski z 4 ATB został uznany Najlepszym Zawodnikiem całego Turnieju.
GRATULUJEMY!
Skład drużyny: Daniel Widurski 4ATB, Robert Dzioboń 4TPS, Dominik Filip 2A, Jan Jaskierski 1ATB, Łukasz Hrapkowicz 2ATB, Dawid Zięba 3TPS (bramkarz), Jakub Żurawski 1B, Jan Leśniak 2TE, Patrik Mółka 1ATB, Jacek Jachymiak 2BTB, Michał Florczak 2TE, Piotr Białoń 1B (bramkarz)
Opiekunowie: mgr Michał Domin, mgr Przemysław Kępa

<Galeria>

   
© ZSTiP, ul. Wojska Polskiego 9, 34-400 Nowy Targ, tel.(18) 266 31 04, fax (18) 266 56 31, e-mail: zst@nowotarski.pl