teams

   
   
   

Tak wiele ostatnio mówi się, i dobrze, o kondycji psychicznej dzieci, młodzieży i dorosłych w tej nietypowej pandemii, że może mieć ona konsekwencje pod postacią różnych zaburzeń, a nawet chorób psychicznych w przyszłości wywołanych długotrwałym dystansem, izolacją.

Ten czas obfituje w wiele strat, ktoś stracił pracę, źródło dochodu albo po prostu kogoś bliskiego z powodu choroby. Mieliśmy plany, nasze dzieci też – mieli zaplanowane wyjścia, wycieczki, uroczystości, wakacje, zawody sportowe. Każdy z nas ma prawo, aby przeżywać stratę, rozczarowanie obecną sytuacją. Warto wtedy okazać po prostu wsparcie, empatię,  dlatego, co obecnie przechodzimy.

Dobrze jest zapewnić własne dziecko o tym, że jesteście gotowi na to, by porozmawiać o trudnościach, aby po prostu ze sobą być. Niejednokrotnie może okazać się, że  Wasze dzieci, nawet te już dorosłe, mogą być także dla Was wsparciem i są gotowe Was wysłuchać. To niby niewiele, a tak wiele. Razem możemy działać i się wspierać.

Godziny pracy psychologa umieszczone są w zakładce obok. Zawsze możecie Państwo zadzwonić, umówić się na spotkanie w szkole bądź poprzez dziennik elektroniczny Librus.

Zachęcam Państwa do bezpośredniego kontaktu ze mną za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, aplikacji Teams lub stacjonarnie w gabinecie, który mieści się na pierwszym piętrze szkoły pod numerem  219,  oferuję  pomoc i wsparcie, szczególnie w obecnej trudnej sytuacji w której wszyscy się znaleźliśmy.

Zdaję sobie sprawę że w dalszym ciągu panuje jeszcze negatywny stereotyp związany
z postrzeganiem psychologa i osób korzystających z pomocy psychologicznej, wiążący się z obawą o posądzenie, że skoro „mam kontakt z psychologiem, to coś jest ze mną nie w porządku”. Kondycja ludzka i wynikające z niej problemy powodują, że każda osoba miewa w życiu okresy, w których wymaga wsparcia psychicznego, nieraz także specjalistycznego. Proszę pamiętać, czasem spojrzenie kogoś z zewnątrz na nasze trudności i problemy oraz pomoc w ich pokonaniu jest niezbędna dla osiągniecia dobrostanu psychicznego, zatem serdecznie zapraszam do współpracy.

psycholog

Barbara Wilczek

   
© ZSTiP, ul. Wojska Polskiego 9, 34-400 Nowy Targ, tel.(18) 266 31 04, fax (18) 266 56 31, e-mail: zst@nowotarski.pl