Polski Lad    poznaj polske    mein

ZAPISY NA 4-DNIOWĄ WYCIECZKĘ NA LITWĘ!

Poszukiwani uczniowie klas 2 technikum oraz klas 2 i 3 branżowej szkoły na 4–dniową wycieczkę na Litwę w ramach projektu „Poznaj polskie ślady w Europie”.

Wycieczka dla technikum: 25-29.09.2023 r.

Wycieczka dla BS: 9-12.10.2023 r.

W programie przewidziano zwiedzanie Wilna, Kowna, Troków.

Uczestnicy maja zapewnione noclegi, wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie, przewodnika. Koszt udziału w wycieczce wynosi ok. 1700 zł. Uczestnik płaci 500 zł, pozostała kwota finansowana jest w ramach projektu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach ministerialnego projektu „Pozna polskie ślady w Europie” szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 120.000 zł na zorganizowanie 2 wycieczek 4-dniowych na Litwę. W projekcie weźmie udział 98 uczniów i 10 nauczycieli ZSTiP.

O udziale w wycieczce decyduje kolejność zgłoszeń. Ostateczną decyzję o zakwalifikowanych podejmie Komisja Rekrutacyjna po zasięgnięciu opinii wśród nauczycieli uczących w danym oddziale.

Zapisy wraz z wpłatą przyjmuje p. Anna Glonek podczas przerw w sali 201A od 5.09.2023. r.

Polski Lad    poznaj polske    mein

Realizacja przedsięwzięcia Ministra Edukacji I Nauki pn.

„POZNAJ POLSKIE ŚLADY W EUROPIE”

Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu bierze udział w przedsięwzięciu edukacyjnym Ministra Edukacji I Nauki pn. „POZNAJ POLSKIE ŚLADY W EUROPIE”.

Szkoła otrzymała środki finansowe na organizację 2 czterodniowych wycieczek na Litwę. Program wycieczek obejmuje w szczególności zwiedzanie Wilna i Kowna, ze szczególnym uwzględnieniem odkrywania śladów polskiej historii na Litwie. Uczestnicy wycieczek poznają zabytki polskiej kultury na terenie Europy i zaznajomią się z osiągnięciami naukowymi Polaków poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W wycieczkach zaplanowanych na wrzesień i październik 2023 r. weźmie udział 49 uczniów z Technikum oraz 49 uczniów z Branżowej Szkoły I st.

Dofinansowanie projektu wynosi: 120 000 zł.

Całkowita wartość projektu: 150 000 zł.

Szczegóły dotyczące rekrutacji uczestników wkrótce.

Małopolska Chmura Edukacyjna