Sukcesy naszych uczniów w konkursie gwarowym!
Z dumą ogłaszamy sukcesy uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, którzy 12 stycznia 2026 r. wzięli udział w Konkursie Recytatorsko-Gawędziarskim „Gwaro Moja” – stanowiącym eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka w Białym Dunajcu. Wydarzenie odbyło się w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.
Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Cudzich (kl. 1TB) – recytator, Piotr Kalata (kl. 4TG) – gawędziarz, Paulina Szczepaniec (kl. 1E) – gawędziarka
Osiągnięcia naszych uczniów: w kategorii recytatorów – Maciej Cudzich – wyróżnienie, w kategorii gawędziarzy – Paulina Szczepaniec – III miejsce.
Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki i bardzo wyrównany, a wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z ogromnym szacunkiem dla gwary oraz tradycji Podhala.
Z radością informujemy, że Paulina Szczepaniec zakwalifikowała się do finału Konkursu im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu. Trzymamy mocno kciuki za jej dalsze sukcesy!
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom, dziękujemy za zaangażowanie, piękne stroje i wspaniałe występy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!











