Metalka On-the-Road Italia

W dniach 29.09 – 04.10.2024 r. uczniowie z klasy 1B, 1TG/TM, 2ATE, 2TUISEO/TM, 3TAK, 4BTE/TAK, 4 BTPS/TM oraz 4TA/TT udali się do jednych z piękniejszych miejsc we Włoszech. Pobyt w Weronie wzbogacił naszą wiedzę o niecodzienne fakty z życia słynnych pisarzy czy artystów. Ciekawostki, którymi podzieliła się z nami pani przewodnik z pewnością mogą zostać wykorzystane na lekcji języka polskiego czy też historii. Wspomnienie rejsu po jeziorze Garda zostanie z nami na bardzo długo. Muzyka, wspólne śpiewy szantów oraz szalony sternik sprawiły, że spokojny rejs zamienił się w namiastkę prawdziwej morskiej wyprawy. Miasteczko Sirmione przywitało nas piękną pogodą, a zdjęcia z wieży zamku Scaligerich możecie zobaczyć w jednej z naszych rolek na szkolnym profilu FB. Mediolan – stolica mody i centrum finansów spełniło wszystkie nasze oczekiwania co do wielkich miast europejskich. Tłum ludzi z wielu zakątków globu sprawił, że poczuliśmy się obywatelami świata. Majestatyczna katedra Duomo zachwyciła nas nie tylko widokami ze spaceru po dachu, ale przede wszystkim swoim wnętrzem, które wprowadziło nas w nastrój zadumy oraz zamyślenia. Ostatni dzień włoskiej przygody przywitał nas deszczem, ale nastroje podekscytowania oraz wizja wycieczki do Cinque Terre sprawił, że jak zwykle nasza grupa była uśmiechnięta i w jak najlepszym humorze. Nawet deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu niesamowitych widoków, a zdjęcia uśmiechów na twarzach Metalkowiczów wynagrodziły to krótkie załamanie pogody. Zdolność naszych uczniów do otwartości na inne kultury oraz nowych ludzi (kelnerzy, strażnicy, rówieśnicy z Bośni, Serbii czy też turyści z Kanady) pokazała, że komunikacja w językach obcych nie jest dla nich żadną barierą. Nasza kolejna wspólna wyprawa, potwierdziła to, że na naszą młodzież zawsze można liczyć😊 Dobre nastroje, pozytywne nastawienie, poczucie humoru i niesamowita dyscyplina sprawiły, że już w drodze powrotnej zrodził się pomysł na kolejną wspólną wyprawę 😊 Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć oraz polubienia naszych rolek na szkolnym Facebooku!