Projekt „Pod znakiem Staszica”

W dniach 25 – 27 września przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Jan Radoń, Piotr Sroka i Hubert Wójciak z klasy 3TUiSEO/TM pod opieką p. Agaty Kowalczyk, wzięli udział w XXXIV Sympozjum Szkół Staszicowskich w Grybowie. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Staszic jako dobroczyńca”, toteż uczestnicy Sympozjum odwiedzili położone w Stróżach: Hospicjum im. Chrystusa Króla, Centrum Szkoleniowo – Rehabilitacyjne Ojca Pio oraz Ośrodek Hipoterapii, a także znajdujący się w Grybowie Zakład Opiekuńczo – Leczniczy Caritas Diecezji Tarnowskiej. Spotkania z osobami prowadzącymi te ośrodki, uświadomiły nam jak ważna jest możliwość zapewnienia ludziom chorym ciepła, ulgi w cierpieniu, ale przede wszystkim godności osoby ludzkiej w ostatnich chwilach życia. Podczas Sympozjum szkoły nawzajem wymieniły się doświadczeniami, opowiadając o prowadzonych akcjach przez szkolne koła wolontariatu, które podążając za naszym patronem, także włączają się w działalność na rzecz dobra wspólnego. Jak co roku, spotkanie było okazją do poznania historii grybowskiej ziemi, lokalnych tradycji, uczestnictwa w uroczystościach Dnia Patrona Szkoły w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie, a także integracji uczniów i opiekunów placówek z różnych stron Polski, zrzeszonych w Towarzystwie Szkół Staszicowskich. Dziękujemy ZSZ w Grybowie za serdeczną gościnę.