Rajd na orientację

24 września, po kilkuletniej przerwie związanej z covidem, reaktywowano rajd na orientację organizowany przez przewodników beskidzkich dla nowotarskich szkół ponadpodstawowych. W pobliżu nowotarskiego lotniska, aż 51 chętnych poznawało tajniki poruszania się po terenie przy pomocy mapy. Na początek uczniowie zostali przeszkoleni, poznali zasady orientacji, a potem w zespołach ruszyli w teren szukać ukrytych lampionów (a niektóre były dobrze ukryte). Liczyła się dokładność. W tym roku w szkoleniu wzięły udział trzy szkoły: ZSTiP, LO nr 1 oraz LO nr 2. Naszą szkołę reprezentowało dzielnie pięć drużyn – uczniowie  z klasy 2TA/TT. Jedna z grup wykonała zadanie bezbłędnie! Gratulujemy! Serdeczne podziękowania składamy panu Adamowi Jachymiakowi – Prezesowi Klubu Przewodników Górskich i Terenowych, oddział PTTK Gorce w Nowym Targu.