Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Każdy może zmieniać świat, ale musi chcieć – między innymi tymi słowami Dyrektor ZSTiP, Pan Ryszard Gruszka, zwrócił się do zebranej na hali sportowej młodzieży, rodziców i nauczycieli. Jednak nic w życiu nie ma za darmo, a porażki powinny jeszcze bardziej mobilizować do wysiłku. Dodał również, że każdy dzień, chwila są ważne w życiu człowieka i kształtują nasz los. Pan Dyrektor życzył wszystkim, by rozpoczynający się nowy rok szkolny obfitował w sukcesy, małe i większe zwycięstwa, przypomniał również, że szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, poszerza horyzonty myślowe i kształtuje wartości oraz postawy obywatelskie, ale także miejsce, w którym nawiązuje się trwałe przyjaźnie.

Życzymy wszystkim Uczniom i Gronu Pedagogicznemu Metalki, by to był dobry, spokojny rok i oby wszyscy, w tym samym gronie co dzisiaj, spotkali się na jego zakończeniu 27 czerwca 2025 r.