Spotkanie misyjne

Misje interesują niemal każdego. Siostry Klawerianki przemierzają drogi od szkoły do szkoły, by dzielić się doświadczeniem Misji. Także i w tym roku – 9 października -zawitały w progi naszej szkoły z tematem: „NIE na sprzedaż. Współczesne niewolnictwo” oraz ubogaciły spotkanie przedmiotami przywiezionymi z krajów misyjnych. Tym razem pokazały figurkę Matki Bożej z Aparesida, miniaturową figurę Chrystusa Odkupiciela z góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii, duży Krzyż Pana Jezusa z drzewa hebanowego – każdy mógł dotknąć i wziąć w dłonie, aby poczuć jego wagę. Każdy przedmiot miał swoją niepowtarzalną historię. Podczas spotkania była także możliwość przymierzenia tradycyjnych strojów z różnych krajów misyjnych. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty misyjne dla naszych wolontariuszy.