Warto znać swoje prawa w pracy!

16 października młodzież ZSTiP wzięła udział w spotkaniu ze specjalistą Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie – Panem Piotrem Motłochem. Nadinspektor Pracy wygłosił prelekcję na temat praw pracowników młodocianych. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądają warunki zatrudnienia zgodne z polskim prawem, jakie istnieją rodzaje umów zawierane między pracownikiem a pracodawcą oraz jakie są prawa i obowiązki zarówno młodocianego pracownika jak i pracodawcy. Oprócz powyższych tematów specjalista PIP przedstawił również, w jaki sposób rozwiązuje się stosunek pracy. Wykład był konstruktywnym przekazaniem wiedzy, która z pewnością jest potrzebna naszym uczniom – młodocianym pracownikom – podczas wykonywania pracy obecnie oraz w przyszłości.