BRAWO MY!!!

Metalka SREBRNĄ SZKOŁĄ w Rankingu Techników 2021

tarcza srebroCzasopismo „Perspektywy” opublikowało Ranking Techników 2021. Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się na 48 miejscu w Małopolsce i na 268 pozycji w Polsce!!! Tym samym otrzymaliśmy znak jakości – Srebrną Tarczę oraz tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Każdego roku ranking ten wzbudza ogromne zainteresowanie nauczycieli, uczniów i rodziców.

O pozycji w klasyfikacji techników decydują cztery kryteria:

• wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (30%),
  • wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (20%),
  • wyniki w olimpiadach przedmiotowych (20%),
  • wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Wyniki te potwierdzają, że jesteśmy bardzo dobrą szkołą nie tylko w powiecie nowotarskim. Sukces ten zawdzięczamy pracowitości uczniów, oddaniu nauczycieli, a także władzom samorządowym dbającym o właściwe warunki nauczania. Poprawiliśmy swój wynik sprzed roku aż o 50 pozycji i mamy nadzieję, że kolejne rankingi również przyniosą nam radość i satysfakcję.